19 września 2019

Jak dbać o wzrok jesienią?

Jak dbać o wzrok jesienią?

Odrobina dyscypliny wystarczy, by zadbać o dobrą kondycję oczu, mimo osłabienia i jesiennej aury. Przed Tobą kilka praktycznych wskazówek oraz garść sezonowych inspiracji na dobry początek sezonu!

Kolekcja tytanowych oprawek

 

Dlaczego jesienią oczy są suche?

Jest to związane z chłodniejszą pogodą i sezonem grzewczym. Mniej wilgoci w pomieszczeniach i na zewnątrz sprawiają, że oczy wysuszają się szybciej, stają się czerwone i zaczynają piec.

Jak temu zapobiec?

Zapewnij odpowiednią wilgotność pomieszczeń – pamiętaj o częstym wietrzeniu! Wiemy, że jest zimno, ale oczy nie lubią powietrza wysuszonego przez grzejące kaloryfery. Jeśli na zewnątrz jest równie sucho, postaw na krople do oczu lub zainwestuj w nawilżacz powietrza.

Tańcz w liściach, korzystaj z plonów

Jabłka, gruszki, dynie z pestkami i rzepa oferują bogactwo witamin A, C i E, które są niezbędne dla zdrowia oczu. W zachowaniu dobrego wzroku pomogą także produkty bogate w kwasy omega (ryby, owoce morza, a jeśli nie możesz ich jeść – suplementy diety), masło, wątróbka, migdały, czerwona papryka, kalafior, brokuł, seler, pomidory szpinak i marchew. Same pyszności!

Ellis Amber Light, Belova Wide Dark Havana i Cooper Gold/Rose

 

Obserwuj swój wzrok po zmierzchu

Jesienne wieczory to ogromne wyzwanie dla naszych oczu – sztuczne oświetlenie i konieczność pracy po zmroku zwiększają ryzyko zmęczenia i uczucie suchości. Ale to nie wszystko. Przy gorszym oświetleniu widzimy trochę gorzej. Przypadłość ta dotyczy zwłaszcza osób cierpiących na krótkowzroczność, a zauważamy ją jesienią, bo szybciej robi się ciemno. Jeśli zauważysz, że widzisz mniej wyraźnie, pomyśl o drugich okularach z nieco większą mocą.

Uwaga na słońce!

Choć w listopadzie może się wydawać, że słońce po prostu zniknęło i już nigdy nie wróci, należy uważać na pozory. Znacie to uczucie, gdy niby nic nie świeci, ale jednak coś razi? To znak, by włożyć okulary przeciwsłoneczne. Przypominamy też o najwygodniejszym rozwiązaniu na tę porę roku, czyli okularach fotochromowych – więcej informacji znajdziesz tutaj.

Grant Dark Havana, Ellis Dark Havana z fotochromami, Marco Gold/Crystal

 

Jak sobie poradzić z gorszą jakością powietrza?

Jesień to nie tylko złociste liście, to również…szary smog. Zanieczyszczone powietrze zwiększa ryzyko wielu infekcji, m.in. zapalenia spojówek czy brzegów powiek. Zwłaszcza, jeśli dużo pracujesz przy komputerze. Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu, stosowaniu kropel nawilżających przerwach w pracy i relaksie oczu raz na pół godziny. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy playlistę, która to ułatwi!


Okulary we wpisie


Żele antybakteryjne

W showroomach MUSCAT dbamy o higienę rąk, którymi tak często dotykamy okularów.
Nasza ofertę powiększyliśmy właśnie o żele antybakteryjne, których używamy w punktach stacjonarnych i przy pakowaniu Waszych zamówień.Zobacz również