30 stycznia 2019

Porównanie bestsellerowych oprawek MUSCAT

Porównanie bestsellerowych oprawek MUSCAT

W swojej ofercie mamy kilka bestsellerowych modeli, które z pozoru mogą wydawać się bardzo podobne… A nie są! 🙂 Jak porównać podobne modele online, by na nosie znalazły się okulary idealne? Zapraszamy do naszego krótkiego przewodnika!

STEVE i CHARLIE

STEVE to model, który gościł w MUSCAT prawie cały 2018 rok. Charlie pojawił się, jako nowość na koniec roku. Oba modele metalowe, oba z możliwością doboru koloru zauszników. W ofercie obu modeli znajdziemy barwienie Gold, Silver i Black Magic… Jakie są zatem podstawowe różnice między modelami?

Steve to oprawki bardziej okrągłe i większe, nachodzące od łuku brwiowego prawie na policzki. Szerokość soczewki to aż 52mm! W porównaniu do Charlie mają także szerzy mostek – 22mm. Jeśli lubisz trend nieco większych okularów, które nadają ton całej stylizacji – zdecydowanie przymierz model Steve.

CHARLIE z kolei są nieco bardziej trójkątne, nie nachodzą na łuk brwiowy i nie powinny nachodzić aż na policzek. Idealnie sprawdzą się przy drobniejszych twarzach i u osób poszukujących delikatniejszych oprawek. Charlie posiada szerokość soczewki o 4mm mniejszą niż Steve, bo 48mm, a mostek jest o 2mm mniejszy.

Obydwa modele idealnie sprawdzą się w wersji zarówno korekcyjnej, jak i przeciwsłonecznej. Zanim zdecydujesz się na dany model zastanów się, który styl pasuje Ci bardziej. Lubisz się wyróżniać – przymierz Steve. Szukasz drucianych oprawek, które będą delikatne – sięgnij po Charlie! 🙂

BELOVA vs POLA

BELOVA to nasz hit właściwie odkąd istnieje marka MUSCAT. Typowo kocie oprawki, które mają swoją rzeszę fanek. Leżą praktycznie każdemu 🙂 A mimo to, odkąd wprowadziliśmy model POLA, niby bardzo podobny, to kradnie on także serca i pojawia się na damskich nosach coraz częściej. Czemu niektórzy wolą jeden model od drugiego?
BELOVA posiada mocniejszą oprawkę, bardziej widoczną, z większą ilością materiału na “kocich rogach” 🙂 Okulary są bardziej wyraziste, przy nieco mniejszej powierzchni soczewki w porównaniu do POLA. Między modelami widać także znaczącą różnicę w szerokości mostka – POLA ma 14mm, a BELOVA 19mm.

Model POLA ma nieco większą powierzchnię dla szkieł, stąd będą wyglądały na większe na buzi. Jeśli masz bardzo drobną buzię, możesz mieć wrażenie, że okulary są za duże. Z drugiej strony to POLA optycznie otwiera oko i nie zasłania łuków brwiowych jak BELOVA.

Decyzja należy do Ciebie 🙂

BENNET vs PARKER

A jak się ma porównanie mocnych, kwadratowych oprawek? Bierzemy na tapetę porównanie modelu BENNET oraz modelu, który także jest z nami praktycznie od początku – PARKER.

Oba modele sprawdzą się zarówno na damskich, jak i męskich nosach. I wyglądają fenomenalnie! Jakie są jednak podstawowe różnice w obu modelach?

Model BENNET jest nieco bardziej spłaszczony w porównaniu do PARKER, przy zachowaniu większej powierzchni soczewki. Jeśli szukasz dużych, widocznych oprawek – zerknij na BENNET. Są one większe także w porównaniu szerokości mostka – mają 20mm, a PARKER 18mm.

PARKER to model nieco bardziej pionowy, z wyższą soczewką okularową. PARKER mają też bardziej prostą linię w okolicy łuku brwiowego, gdzie BENNET posiadają bardziej zaznaczoną linię mostka.

Dodatkowo model PARKER oferujemy w nieco bardziej stonowanych kolorach, a BENNET oprócz klasyki posiada także całkiem niespotykane barwienia 🙂

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy główne różnice między wybranymi modelami i pomogliśmy w decyzji, które oprawki sprawdzą się najlepiej na Twoim nosie! 🙂


-100 zł na drugą parę Muscatów!

Zrób prezent komuś bliskiemu i dobierz drugie Muscaty ze zniżką! Wśród nich bestsellery z nowej kolekcji w odświeżonej odsłonie. Wybierz dwie pary okularów i ciesz się rabatem 100 zł! Promocja obowiązuje w sklepie online oraz w punktach stacjonarnych. Rabat naliczany jest automatycznie. Czas trwania promocji 21 - 28 maja.Zobacz również