4 listopada 2018

Jak dobrać oprawki do koloru oczu?

Jak dobrać oprawki do koloru oczu?

Czy wiecie, że wyróżnia się od 16, aż do 80 wariantów koloru oczu? Wynika to z tego, że tęczówka oka ma jednorodny kolor jedynie w nielicznych przypadkach – zwykle posiada różne plamki i otoczki, które go wzbogacają i sprawiają, że jest niepowtarzalny. W ogólnej klasyfikacji wyróżniono oczy ciemne, mieszane, z przewagą ciemnych lub jasnych odcieni, a także jasne. Poniższy poradnik przygotowaliśmy dla tych, którzy szukają inspiracji – nie zastąpi jednak porady doradcy MUSCAT, skrojonej pod  Twoje indywidualne preferencje i gust 🙂

Od czego zacząć?

Spójrz w lustro i sprawdź, jaki odcień ma twoja tęczówka. Kolor oczu to nie wszystko – zwróć uwagę na to czy mają ciepłą czy zimną barwę. Kolor brązowy może mieć ciepły bursztynowy odcień lub chłodny, przypominający gorzką czekoladę. Jeśli chcesz uzyskać subtelny efekt, wybierz oprawki  kolorze zbliżonym do koloru oczu, a jeśli wolisz podkreślić kolor swojej tęczówki – wybierz kolor kontrastowy.

Niebieskie oczy

Można do nich dobrać oprawki w tej samej tonacji (np. w kolorze  Smoke, Crystal czy Cool Water), jednak Ci, którzy lubią stawiać na odważniejsze rozwiązania, mogą postawić na kolory świetnie kontrastujące z odcieniami błękitu, np. brązowy lub pomarańczowy, które jeszcze bardziej pogłębią niebieską barwę źrenic. 

Szare oczy

To jeden z najrzadszych kolorów na świecie! Możesz podkreślić je naszą kolorystyką Smoke, ale każde zestawienie sprawi, że szare oczy będą rzucać się w oczy. Wypróbuj fiolet, odcienie brązu i ciemnej zieleni.

Brązowe oczy

Z każdym odcieniem brązu świetnie wyglądają oprawki w kolorze szylkretu. Kolor oczu można także podkreślić odcieniami granatu i zieleni.  Osoby, które lubią ciemne, wyraziste kolory, mogą postawić na modele w kolorystyce Burgundy, która wydobędzie z oczu jeszcze większą głębię.

Zielone oczy

Idealny duet stworzą wraz z oprawkami w tym samym lub podobnym kolorze. Zieloną barwę można także zestawić z brązem lub złotem. Dla uzyskania kontrastowego efektu, polecamy fiolet i róż. Polecamy szczególnie pół-transparentną kolorystykę Rose Water, która od kilku sezonów podbija serca okularników.

Oprawki uniwersalne

Podobają ci się druciane oprawki? Świetnie! To uniwersalne okulary, które pasują do każdego koloru oczu. Wyjątkiem są nasze nowe oprawki Charlie Gold Havana/Dark Havana, które wyróżniają się brązowo-złocistą obwódką soczewek.

Nie zapominaj, że w MUSCAT przymierzanie jest wyjątkowo proste. Nie tylko zapraszamy do naszych showroomów w całej Polsce , ale zapraszamy także do skorzystania z przymiarek w domu! 5 par okularów dostarczonych pod wskazany adres, 5 dni na przymiarki, a usługa jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca do zakupu 🙂  Więcej na ten temat znajdziesz na: https://muscat.pl/domowa-przymierzalnia/Zobacz również