28 października 2018

Soczewki kontaktowe czy okulary?

Soczewki kontaktowe czy okulary?

Soczewki kontaktowe czy okulary? To dylemat chyba każdej osoby posiadającej wadę wzroku. Co wybrać, co jest zdrowsze, w czym będzie wygodniej? Zapraszamy do naszego wpisu, w którym podpowiadamy czemu MUSCATy wygrywają z soczewkami , a także jakie są wady i zalety obu sposobów korekcji widzenia.

Zakładanie

W przypadku okularów bardzo szybko jesteś w stanie określić czy jest Ci w nich wygodnie, czy oprawki mają odpowiedni kształt, wymiar i kolor. Jeśli okulary pasują wymiarami, to po prostu zakładasz je na nos i po sprawie! Nikt chyba jeszcze nie musiał nikogo uczyć jak założyć okulary na swój własny nos 🙂

W przypadku soczewek kontaktowych nie jest to takie oczywiste, a ich zakładanie wymaga wprawy. Część osób nie jest w stanie przeskoczyć bariery dotykania własnego oka przynajmniej dwa razy dziennie na ich zakładanie i ściąganie.

Makijaż

Jeśli używasz makijażu i masz wadę wzroku to wiesz, że w przypadku okularów brudzić się mogą noski oraz ewentualnie szkła przy posiadaniu długich rzęs. Nadmiar makijażu można jednak stosunkowo szybko usunąć, np. naszym zestawem do mycia MUSCAT CLEANER wraz ze ściereczką.

W przypadku soczewek zdarza się, że makijaż wchodzi na granicę z soczewką kontaktową, co może powodować oprócz nietypowego efektu estetycznego, także potencjalne zagrożenie infekcji. Wybierając soczewki należy solidnie wypytać producenta o najlepszą formę zakładania soczewek (przed czy po makijażu).

Podróże

Praktycznie każda osoba lubiąca podróżowanie oraz nosząca na co dzień soczewki i tak powinna dokonać zakupu okularów. Dlaczego? Tego pytania nie zadaje nikt, kto chociaż raz zasnął w soczewkach kontaktowych 🙂

Z drugiej strony okularnicy często potrzebują kilku par okularów – korekcyjnych, korekcyjno-przeciwsłonecznych… Na szczęście do wybranych modeli oferujemy modele nakładek przeciwsłonecznych clip-on, które zamieniają okulary korekcyjne w przeciwsłoneczne w kilka sekund!

Cena

Jeśli nie pogarsza Ci się wada wzroku, to kupując okulary w MUSCAT za 395zł (oprawki+szkła), możesz nosić je spokojnie kilka lat.

Wybór soczewek jest zdecydowanie droższą opcją, zwłaszcza gdy Twoja wada wzroku jest skomplikowana.

Wada wzroku

Nie wszystkim polecane są soczewki kontaktowe. Jeśli posiadasz wrażliwe oczy lub masz duży astygmatyzm – okulary mogą okazać się jedynym wyjściem.

W przypadku okularów praktycznie ten problem nie występuje, chyba że wynika to ze złego doboru rozmiaru oprawek.

Wygląd

Część osób nie wyobraża sobie siebie bez okularów, część nie wyobraża sobie siebie w okularach 🙂 To kwestia osobistych preferencji.

Oczywiście, przy soczewkach kontaktowych możesz poszaleć z kolorem tęczówki, powiększyć ją optycznie (co jest niezwykle popularne wśród azjatek) czy nawet wybrać szalony wzór na wyjątkową okazję, np. w formie kocich oczu.

W przypadku okularów będzie to mniejszy zakres szaleństwa, ale zawsze zachęcamy do przymierzenia nawet najbardziej skrajnych oprawek i porównania się w nich.

W MUSCAT wierzymy, że okulary potrafią odmienić życie – zarówno poprzez komfort noszenia, jak i samopoczucie – jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór między okularami a soczewkami to sprawa indywidualna. Jeśli szukasz okularów, nasz zespół online oraz w 7 miastach w Polsce chętnie doradzi. Pozostań z nami w kontakcie!Zobacz również