23 września 2018

MUSCAT LIFESTYLE: Smart Casual

MUSCAT LIFESTYLE: Smart Casual
Jak dobrać oprawki do codziennego ubioru? Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną odsłonę naszego cyklu MUSCAT Lifestyle, gdzie na tapecie pojawia się styl ubioru Smart Casual. Zapraszamy do lektury!

Co to jest Smart Casual?

Pojęcie smart casual to inaczej mówiąc strój staranny swobodny –  elegancki, łączący w sobie klasyczne elementy z luźniejszymi, spersonalizowanymi akcentami, dodającymi mu indywidualnego charakteru. Może być noszony na co dzień w pracy, a także później, podczas mniej oficjalnych spotkań biznesowych, w podróżach służbowych, a także w przypadku nieoficjalnych wydarzeń. Taki trochę “biurowy luz” 🙂
Idealny styl dla osób pracujących, które z pracy lubią spotkać się w gronie przyjaciół czy wyskoczyć na randkę!

Czym się różni Smart Casual od restrykcyjnego stylu biurowego?

Możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę w kolorach i dodatkach, np. rezygnując z typowej garsonki na rzecz kombinezonu i dodając stylową biżuterię czy okulary, np. BENNET SMOKE z naszej kolekcji MUSCAT!

O czym warto pamiętać?

Możemy pozwolić sobie na nieco większy dekolt (jednak nie za bardzo!), by nie być zawiązaną pod szyją. Można nieco oszukać system w przypadku odkrytych ramion i mieć w zanadrzu marynarkę, a gołą skórę przykryć małą apaszką 🙂 Dzięki temu po wyjściu z pracy, możemy kombinezon przemienić na stylizację wieczorową.

Jakie kolory wybrać?

Nie musimy trzymać się typowych biurowych kolorów, znajdzie się miejsce na akcenty koloru. W niektórych miejscach pracy możesz także poszaleć z kolorową marynarką czy wzorzystą spódnicą. Pamiętaj jednak, by nie “rozkodować” dress code za bardzo!

Dodatki

To one dodadzą stylizacji charakteru. Nie bój się mocniejszych oprawek – oprócz modelu BENNET SMOKE, zerknij także na modele PARKER czy JOYCE. Możesz postawić na więcej koloru!
Biżuteria powinna zostać stonowana i raczej mało szalona, tak samo jak makijaż. Na szczęście po pracy możesz sięgnąć po czerwoną szminkę i jesteś gotowa na wyjście! 🙂


Zobacz również