15 lipca 2018

Wszystko o soczewkach w MUSCAT – jakie wstawiamy, co oferujemy?

Wszystko o soczewkach w MUSCAT – jakie wstawiamy, co oferujemy?
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem MUSCATów, to na pewno chcesz wiedzieć więcej o tym, jakie soczewki wstawiamy i co możemy dla Ciebie zrobić.
Rozwiewamy wszelkie wątpliwości poniżej. Miłej lektury!

Opcja STANDARD

W standardowej cenie MUSCATów za 395zł otrzymujesz markowe szkła, które posiadają powłokę antyrefleksyjną, powłokę hard zapobiegającą zarysowaniom oraz filtry UV.

ANTYREFLEKS

To pierwsza warstwa. Są to tlenki metali, nakładane (napylane) na soczewkę wielokrotnie. W soczewkach okularowych bez antyrefleksu każdy promień padającego światła zanim dotrze do naszego oka, częściowo się odbija. Antyrefleks hamuje to działanie.

FILTRY UV

Wykonywane przez nas soczewki okularowe są wykonane z materiału, który w wersji standardowej pochłania blisko 95% szkodliwego promieniowania UV

POWŁOKA HARD

Powłoka ochronna, zabezpieczającą soczewkę przed zarysowaniem i ograniczającą jej zużycie.

Opcje DODATKOWE

To dodatkowe powłoki, które oferujemy. Przydadzą się osobom, które mają większe wymagania w związku z wadą wzroku, stylem życia czy osobistymi preferencjami. Ich ceny są ustalane indywidualnie na podstawie wybranych oprawek i wartości recepturowych. Kalkulację możemy zrobić w showroomie, mailowo na [email protected] lub na priv na naszym fanpage.

Pocienienie soczewek

Sprawiamy, że Twoje szkła są cieńsze i dzięki temu – lżejsze. Przy wysokich wartościach sferycznych lub też cylindrycznych pocienianie znacznie poprawia komfort noszenia. To także zabieg estetyczny, by Twoje oprawki nie miały nieproporcjonalnie grubych szkieł. Dla każdego materiału, z którego są wykonywane soczewki okularowe, określony jest współczynnik załamania światła, czyli tak zwany indeks. Możemy wstawić indeksy 1.6, 1.67, a nawet 1.74.

Powłoka Blue Resistant

To powłoka chroniąca przed szkodliwym światłem niebieskofioletowym.
Świat cyfrowych technologii jest niezwykle wymagający dla naszych oczu ze względu na to światło emitowane przez urządzenia elektroniczne. Aby chronić swój wzrok przed jego szkodliwym wpływem (zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu przed ekranem monitora) wybierz dedykowaną powłokę neutralizującą. Dzięki temu Twoje oczy będą chronione podczas korzystania z urządzeń cyfrowych.

Soczewki fotochromowe

Dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając z niesamowitą szybkością, w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania.
Najkrócej mówiąc fotochromy przyciemniają się pod wpływem słońca.

Soczewki polaryzacyjne

Gwarantują wysoki komfort widzenia, idealne dla kierowców i osób uprawiających sport, są lekkie, posiadają również pełną ochronę przed UV. Soczewki polaryzacyjne eliminują oślepiające odblaski światła odbitego od mokrej drogi, wody, śniegu lub metalowej powierzchni, zmniejszają zmęczenie oczu w zmiennych warunkach oświetleniowych i zwiększają kontrast widzenia. Polecane również dla osób, których oczy są wrażliwe na światło.
Występują tylko w przypadku soczewek barwionych stale, w fotochromowach polaryzacja nie jest możliwa.

Powłoka Drive

Powłoka, która ma w masie filtr przeciw olśnieniu. Dzięki niemu światło nadjeżdżających samochodów nie będzie razić, co jest ważne szczególnie w nocy. Jest wyposażona w filtr, który podnosi kontrast widzenia i zapewnia mniejsze rozproszenie światła oraz ogranicza efekt olśnienia od reflektorów (led/ksenonowych).
Zapraszamy na naszą stronę www.muscat.pl  i do naszych showroom’ów.

Ściereczka zapobiegająca parowaniu soczewek już dostępna w showroomach!

Czy komuś jeszcze parują w zimie okulary?
2019 w MUSCAT kończymy nowością, dzięki której nie przegapisz żadnego ważnego momentu w nadchodzącym roku! Ściereczka Anti-Fog to remedium na problem, który zgłaszacie nam co sezon. Wystarczy, że potrzesz nią soczewki, a te przestaną parować w wyniku zmian temperatur powietrza. Efekt działania utrzymuje się do 12 godzin! Magiczną ściereczkę możecie zakupić w naszych showroomach, a już wkrótce pojawi się także w sprzedaży online.Zobacz również