24 maja 2018

Sprawdź, czy potrzebujesz okulary korekcyjne

Sprawdź, czy potrzebujesz okulary korekcyjne

Sprawdź, kiedy oczy sugerują, że potrzebujesz okularów. Zwróć uwagę na znaki!

Ból głowy

Oczywiście ból głowy może być spowodowany wieloma czynnikami, które mogą nie mieć nic wspólnego z naszym wzrokiem. Jeśli jednak odczuwasz ból głowy pojawia się po długiej pracy przed komputerem, czytaniu, oglądaniu telewizji lub jeździe samochodem, czas na wizytę u okulisty. Może być to objawem pogorszenia się naszego wzroku, a tylko lekarz będzie w stanie to potwierdzić lub wykluczyć.

Zmiana w dotychczasowym widzeniu

Jeśli kiedyś bez problemu widziałeś ze sporej odległości, a teraz obraz stał się nieco bardziej rozmazany, najwyższa pora na zbadanie wzroku.Niezależnie czy nosisz już okulary czy nie, możesz sprawdzić w domowych warunkach czy coś się zmieniło w Twoim widzeniu. Spróbuj przenieść wzrok z czegoś leżącego blisko Ciebie (np. kartki, długopisu), a później przenieść wzrok daleko (np. na półkę z książkami). Jeśli pamiętasz, że odczytywałeś dane litery jeszcze jakiś czas temu, a teraz masz w tym problem – pora na sprawdzenie czy Twój wzrok się nie pogorszył.

Częsty efekt zmęczonych oczu

Jeśli coraz częściej odczuwasz zmęczenie oczu, pieczenie i tzw. “piasek” pod powiekami, to warto skonsultować się z okulistą. Może to być chwilowy efekt przemęczenia, ale może także być efektem pogarszającej się wady wzroku. Doraźne podawanie kropli do oczu może nie wystarczyć.

W MUSCAT w wybranych miastach oferujemy badanie wzroku w bardzo atrakcyjnych cenach. Możesz wstąpić do naszego showroomu i wykupić badanie w naszych placówkach partnerskich. Szybko i wygodnie!
Tutaj znajdziesz pełną listę miast, w których oferujemy takie badania (oczywiście w tych miastach mamy swoje showroomy stacjonarne!)


Zobacz również