21 kwietnia 2018

Jak prawidłowo dbać o okulary?

Jak prawidłowo dbać o okulary?
Jak prawidłowo dbać o okulary oraz jakich produktów do tego używać? Trudne pytania!
Na szczęście MUSCAT przychodzi Wam z pomocą. Mamy dla Was cztery, bajecznie proste zasady. Zastosujcie się do nich i cieszcie się swoimi okularami jak najdłużej. Bo przecież życie jest za krótkie by chodzić w brudnych okularach!  🙂

Zasada nr 1 –  nie czyść okularów na sucho

Nie używaj do czyszczenia okularów chusteczki higienicznej czy skrawka koszulki! Może to prowadzić do mikrozarysowań i systematycznie wpływać na niszczenie powłok znajdujących się na Twoich okularach – czyli w dłuższej perspektywie na komfort Twojego widzenia.
Ściereczka z mikrofibry powinna zostać Twoim przyjacielem, ze względu na miękkie włókna i dużą wchłanialność wody.
Do mycia zawsze używaj wody i delikatnego detergentu – mydła lub produktu specjalistycznego, a nawet płynu do czyszczenia soczewek.

Zasada na 2 – znajdź punkt czyszczenia po drodze do pracy/domu

Nie zapomnij, że  zawsze możesz podejść do najbliższego sklepu optycznego lub okulisty. Coraz więcej takich punktów posiada nawet maszyny, np. na ultradźwięki, które bezdotykowo oczyszczą Ci okulary!
Staraj się unikać mokrych lub nawilżanych chusteczek – w przypadku małych pyłków możesz je niechcący wcierać w soczewki okularowe, zamiast je usuwać.
Możesz też mieć w torebce mały zestaw stworzony do czyszczenia okularów 🙂

Zasada nr 3   – korzystaj z gotowych rozwiązań

Stworzyliśmy zestaw dedykowany i przeznaczony do czyszczenia Twoich Muscatów. W jego skład wchodzi płyn do pielęgnacji szkieł okularowych, który szczególnie dobrze czyści szkła z powłoką antyrefleksyjną, a także duża i wygodna ściereczka z mikrofibry.
Dostępny w każdym showroomie stacjonarnym a także online (KLIK)

Zasada na 4 – nie zapomnij o etui

Pewnie niejednokrotnie widziałeś osoby trzymające swoje okulary luzem, np. w kieszeni koszuli. To prosta droga do porysowanych soczewek okularowych! Polub swoje etui, kupując Muscaty otrzymałeś je w zestawie – niech chroni Twoje okulary, kiedy nie masz ich na nosie!
Jeśli potrzebujesz kolejnego, to oczywiście wychodzimy temu naprzeciw. W naszym sklepie możesz zakupić także samo etui w pięknym, głębokim granacie (KLIK)

Pamiętaj, życie jest za krótkie by chodzić w brudnych okularach!  🙂Zobacz również