31 marca 2018

Jak chronić oczy przed słońcem?

Jak chronić oczy przed słońcem?

Chyba każda osoba z wadą wzroku zastanawiała się jak przy wadzie wzroku móc jednocześnie chronić oczy przed słońcem. Niejednokrotnie zaskakiwała nas kreatywność takich rozwiązań – od noszenia brzydkich okularów z klapkami, przez kiepskie kompromisy lub nawet rezygnację ze szkieł przeciwsłonecznych, aż do noszenia dwóch par okularów naraz!

Na szczęście Muscat proponuje rozwiązanie – okulary przeciwsłoneczno-korekcyjne lub nasz system CLIP ON. Każdy użytkownik okularów z wadą wzroku wymagającą korekcji może zrobić sobie także okulary przeciwsłoneczne dopasowane na miarę swoich potrzeb. Z jednej strony uzyskujesz komfort widzenia, z drugiej zachowujesz pełną ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

A dlaczego wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych z filtrami UV jest taki ważny dla naszych oczu? Zapytaliśmy o to doświadczonego optometrystę.

Okulary przeciwsłoneczne bez filtrów UV nie chronią naszych oczu. Przyciemnienie blokuje dopływ światła, ale nie promieni UV. Do okularów przeciwsłonecznych jest dedykowany filtr UV400 (UVA, UVB). Stopniowaniu bardziej podlega przepuszczalność światła. Najodpowiedniejsze będą stopnie 3 (zabarwienie około 85%) lub 2 (około60%). Należy dobierać okulary tak, żeby dobrze zasłaniały oko. Jeżeli światło będzie wpadać górą lub bokami nawet filtry nie pomogą. Starajmy się, żeby oprawa do okularów przeciwsłonecznych była duża. – powiedział nam Krzysztof Szczapa, doświadczony optyk.

Do każdych oferowanych oprawek możemy wstawić przyciemniane szkła w wybranym przez Ciebie przyciemnieniu, uwzględniając także Twoją wadę wzroku.

Oczywiście wszystkie oferowane przez nas soczewki w standardzie posiadają powłokę antyrefleksyjną, powłokę hard zapobiegającą uszkodzeniom mechanicznym oraz są wykonane z materiałów, które niemalże całkowicie blokują promienie UV. Możemy wstawić także soczewki fotochromowe i inne rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Więcej na temat soczewek, które wstawiamy w nasze okulary znajdziesz tutaj – Soczewki Muscat.

Długie nastawienie na działanie promieni UV może pogorszyć nasz wzrok. Mrużenie oczu i zmniejszanie się źrenic to działanie ochronne naszego organizmu. Niestety to nie wystarczy. W słoneczne dni zakładajmy okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV. Dla oczu wymagających korekcji mamy kilka rozwiązań. Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne lub korekcyjne fotochromowe. Fotochromowe soczewki przyciemnią się na słońcu, a w pomieszczeniu będą przeźroczyste. Dla osób noszących soczewki kontaktowe polecamy zwykłe okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV400. – dodał nasz ekspert.

Czy okulary przeciwsłoneczne-korekcyjne nie ułatwią komfortu widzenia wiosną i latem? Zdecydowanie TAK. Sprawdź naszą ofertę i przygotuj się na sezon wiosna-lato!

 

 Zobacz również