17 marca 2018

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Zacznijmy od podstaw. Dobrze dobrane okulary powinny kontrastować z kształtem Twojej twarzy.

Dlatego dobrze przypatrzcie się na swoją twarz. Czy Wasza twarz jest raczej podłużna, czy zaokrąglona, a może bez wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych?

Wymienimy dla Was wszystkie kształty twarzy i pomożemy dobrać Wam odpowiednie oprawki.

Twarz kwadratowa lub prostokątna

Twoja twarz ma dość ostre rysy? Twój podbródek i szczęka jest bardziej kościsty i kwadratowy? Masz mocno zarysowane kości policzkowe?

Polecamy Ci owalne lub okrągłe okulary. Optycznie zaokrąglą i złagodzą Twoje rysy twarzy – np. Belova Champagne, Ellis Striped AmberDollis Burgundy, a może model Steve Black/Black Magic .

Unikaj okularów z szerokimi i kwadratowymi oprawkami.

 

Twarz okrągła

Twoja twarz ma podobną szerokość i długość, co sprawia, że Twoje rysy są delikatne. Najlepiej pasują Ci kwadratowe okulary, lub te z kanciastymi kształtami, ostrymi liniami– np. Bennet Smoke, Parker Navy, Grace Dark Havana ( dla mniejszych twarzy mamy także wersję mini: Grace Narrow Dark Havana ) czy Bruce Gunmetal/Crystal

Staraj się unikać okrągłych okularów, które dodatkowo uwidocznią kształt twarzy – przez co możesz uzyskać efekt dziecięcej twarzy.

 

Twarz owalna lub podłużna

Owalna twarz jest dłuższa i węższa, czoło i szczęka są prawie tej samej szerokości, a policzki są mocniej zaznaczone. Jeśli jesteś posiadaczką/posiadaczem podłużnej twarzy – gratulujemy, pasują Ci prawie wszystkie typy okularów! Przy wyborze upewnij się jednak jakie ogólne wrażenie dają. Co powiesz na Blake Havana BeeDollis Navy , Joyce Stripped Amber czy Dwayne Bottle Green!

Twarz „serce” lub trójkąt

Charakteryzuje się szerszym czołem i stopniowym zwężaniem się ku spiczastej brodzie. Polecamy Ci okulary z okrągłymi lub owalnymi szkłami, lub tzw. „kocie” oczy np. Mendoza Purple Rain, Madeline Burgundy, Cooper Gold/Crystal, Bruce Gunmetal.

Unikaj oprawek, które rozszerzą dodatkowo czoło.

 

Przymierzaj, przymierzaj, przymierzaj

Zastanów się jaki masz styl – czy nosisz wyrazisty makijaż? Włosy masz zazwyczaj spięte czy rozpuszczone? Czy są sytuacje, w których musisz wyglądać bardzo poważnie czy też możesz sobie pozwolić na luźniejszy design? Odpowiedź na te pytania pomoże Ci znaleźć oprawki, które nie tylko nie będą przeszkadzały, ale będą skrojone na miarę!
Nawet jeśli dany model oprawek teoretycznie nie będzie Ci pasował, ale uważasz, że dany model jest dla Ciebie stworzony – przymierzaj! Nie przejmuj się, że to piętnaste oprawki z rzędu. Jesteśmy po to, by pomóc Ci znaleźć idealną parę. Doradzimy, pomożemy, pokażemy każdą parę, którą masz ochotę przymierzyć. Pamiętaj, że to Ty będziesz je nosić przez większość dnia i mają pasować idealnie!

Testuj!

Jeśli mimo przymiarek ciągle masz wątpliwości, to spodoba Ci się ta oferta. Dzięki nam możesz “rozchodzić” oprawki w domu – masz na to aż 5 dni! Dzięki temu zobaczysz siebie i swoje nowe oprawki w domowych warunkach, jak i przetestować je w codziennym życiu. Zerknij tutaj, by dowiedzieć się więcej: Przymierz w Domu


Muscat Junior

Naszą kolekcję dziecięcą tworzą trzy modele, wzorowane
na bestsellerowych oprawkach dla dorosłych
Belova, Ellis i Stark.
Dostępne w wersjach korekcyjnej lub przeciwsłonecznej.Zobacz również